Haberler

10 Adımda En İyi SEO Uzmanı Nasıl Olur?

By Ağustos 31, 2020No Comments

En İyi SEO Uzmanı Nasıl Olur?

Piyasadaki birçok kişi, en iyi SEO uzmanı olduğunu iddia ediyor değil mi? Ama gerçek hiç de öyle değil!  Peki ama iyi bir SEO uzmanı kimdir? Hangi özelliklere sahip olmalıdır? Hiç SEO pazarlama şirketleri ile çalışmayı düşündünüz mü?

Bu soruların cevaplarını kolaylıkla verebiliyorsanız, iyi bir SEO uzmanı ile çalışabilirsiniz. Ofis dışından fazladan bir eliniz olduğunda, işletmeniz büyüme, daha fazla çevrimiçi görünürlük, marka bilinirliği ve gelir getirmeye yardımcı olan farklı tekniklere erişim kazanır .

HubSpot’tan 100 Harika Pazarlama İstatistikleri, Grafikler ve Grafikler araştırmasına göre , İnternet kullanıcılarının% 75’i hiçbir zaman arama sonuçlarının ilk sayfasının ötesine geçmiyor.

Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? İlk sonuçlar arasında görünmüyorsanız, not alma şansınız büyük ölçüde düşer. Eh, amaçları arama için içeriğinizi, artış marka pozlama optimize etmek ve geliştirmek için iyi bir SEO stratejisi yapmanız gerekmekte… Birçok işletmenin SEO uzmanlarına dönüşmesinin nedeni de budur.

Seo Uzmanı

Seo Uzmanı

SEO’nun anlamını öğrenin

Elbette, şu üç harfi zaten duydunuz: SEO. Ama anlamını ve nasıl çalıştığını biliyor musunuz? SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve tam olarak nasıl çalıştığını bilmek daha iyi sonuçlar almak için ilk adım olabilir.

Uygulamada, web sitenizi ve Google gibi arama motorları tarafından bulunacak şekilde optimize edilmiş tüm ilgili içeriği açmak için bir dizi teknikten oluşur. İyi SEO ile, trafiğinizi artırır ve organik sonuçlar yoluyla daha iyi bir sıralama ile kalitesini artırırsınız. Diğer avantajlara bakın:

O zaman iyi bir uzmanın hangi özelliklere sahip olduğunu 10 madde de ve detaylı bir şekilde anlatmaya başlayalım.

  • Şeffaf Olmalı

Tabi ki çalıştığınız SEO uzmanının teknik bilgilerini ya da tecrübelerini sizinle paylaşmasını bekleyemezsiniz. Ancak en azından, yaptığı iş hakkında sizin anlayacağınız şekilde genel bir bilgi vermelidir.

Biz buna şeffaflık diyoruz. Yani bir müşteri olarak, web sitenizin SEO çalışmalarında hangi aşamada olduğunu öğrenmek istersiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısının artıp artmadığını merak edersiniz. İşte bu ve bunun gibi tüm bilgileri size En İyi SEO uzmanı verir. Aslında daha doğrusu vermelidir.

  • İyi Bir Ekip Kaliteli İş Demek

Türk milleti olarak olayları basitleştirmeyi adeta huy edindik. Ancak her sektör kendi içinde zorluklara ve detaya sahiptir. Artık günümüzde birçok sektör karmaşık ve tek kişinin yapamayacağı kadar zaman alıcı ve ayrıca yorucu…

İyi bir çalışmanın ortaya çıkması, tecrübeli ve donanımlı ekiplerin sayesinde oluyor. SEO uzmanı nedir sorusunun bizce cevaplarından birisi de, iyi bir ekiptir.

  • İyi Bir Araştırmacı Olmalı

Yalnızca iyi bir ekibe sahip olmak yeterli olmayacaktır. Ekibin aynı zamanda uyum içinde çalışması gerekir. Bolca araştırma yapmalı ve sonuçları ekip olarak analiz etmelidir. Çünkü SEO işi biraz da araştırma ve analiz işidir. Bu kadar çok bilginin de tek bir kişi tarafından işlenmesi ve bu bilgi doğrultusunda gereğinin yapılması beklenemez. Yeni SEO teknikleri ve önemli teknik düzenleme ipuçları hakkında bilgi edinmek yaygındır.

SEO işlerinde araştırmaya web sitesinden başlanır. Öncelikle web sitesinin mevcut durumu ortaya koyulur. Çünkü teşhis yapılmadan tedavi belirlenemez. Web sitesiyle ilgili tüm sorunlar ortaya koyulduktan sonra, anahtar kelime ve rakip analizi yapılır.

Anahtar kelime analizi, web sitesindeki kullanılan kelimelerin araştırılması ve listelenmesidir. Yani web sitesinde hangi anahtar kelimelerde arama motorlarında ilk sıralarda yer alınıyor, hangi kelimeler sıralamaya girmemiş ya da sıralamada gerilerde, bu tür konular belirlenir. Daha sonra geride olan kelimelerle ilgili çalışmalar yapılır. Bu kelimelerde de arama motorunda ilk sırada yer alma çalışmaları gerçekleştirilir.

Rakip analizi, web sitesinde yer alan anahtar kelimelerde, rakip sitelerin ne durumda olduğu araştırılır.

  • Analiz Yeteneği Gelişmiş Olmalı

Elde edilen veriler, rakip analizi de dahil olmak üzere, SEO uzmanı tarafından işlenir ve ne yapılacağına karar verilir. SEO analiz, belki de arama motorunda yükselmek isteyen siteler için yapılabilecek en önemli işlerden bir tanesidir. Web sitesinde yer alan problemlerin nedeni ortaya koyulur ve tedavi işlemine başlanır.

  • Detaylara Önem Verilmeli

En İyi SEO uzmanı detaylara önem vererek aslında kendisini geliştirir. Aynı zamanda üzerinde çalıştığı web sitesinin daha da mükemmel olmasını sağlar.

En İyi SEO uzmanı nasıl olunur sorusunun cevaplarından birisi de bizce, detaylara önem verilerektir.

  • Fikirlere Açık Olmalı

Her şeyi ben bilirim diyen birisi, emin olun yanılır ve hata yapar. Aslında en büyük hatayı yapan da bu tür kişilerdir. Çünkü herkesin kendisine göre bir tecrübesi ve bilgisi vardır.

Aslında SEO alanında da hiç bilmeyen birisinden bile yararlanmak ve ilham almak mümkündür.

  • Yaratıcı Olmalı

En İyi SEO uzmanı olmak, en çok da yaratıcılık gerektirir. İyi bir SEO uzmanı bilmediği bir durumla karşılaştığında doğaçlama yapar. Yaratıcıdır. Tüm çözümleri daha önce birçok kişinin aklına gelmemiştir. Bu yüzden diğer SEO uzmanlarından daha iyidir.

  • Teknik Hakimiyete Sahip Olmalı

Teknik hakimiyet derken, kodlamayla ya da hazır temalarla hazırlanan web sitelerinden bahsediyoruz. Ayrıca arama motorlarının nasıl çalıştığı ve hangi kriterleri barındırdığı da kastettiğimiz konular arasında yer alıyor. En İyi SEO uzmanı, sektör hakkında tüm teknik bilgi ve deneyime sahip olmalıdır ki, çalışmaya başladığı web sitesini üst sıralara yerleştirebilsin.

  • İletişim Becerileri Gelişmiş Olmalı

En İyi SEO uzmanı, hem müşteriyle, hem de sektörde temasa geçmesi gereken kişilerle iyi bir iletişime sahip olmalıdır. Mesela web sitesini tasarlayan ekipten gerekirse yardım istemelidir. Bunun için de o ekiple iyi bir iletişim sergilemelidir.

Tabi bir de makale yazımı var ki, bir web sitesinin lokomotiflerinden bir tanesidir. Web sitesinin üst sıralara çıkmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi de, web sitelerinin blog kısmında yer alan makalelerdir. Ayrıca her türlü içerik de sitenin arama motorlarında yükselmesini sağlar.

  • En İyi SEO uzmanı Deneyimli Olmalı

Deneyim, daha önce karşılaşılan ve başarısız olunan olayla bütünüdür. Tüm bunlar hep bilgidir. Bilgi bir kere elde edildiğinde kaybedilmez. Zaten insanlık hep varolmanın bilgisine erişmek istemiştir.

SEO sektöründe de deneyim eşittir bilgidir. Bu bilgi bir kere elde edildiğinde, sektördeki en iyi kişi olunur.

En İyi Seo Uzmanı

En İyi Seo Uzmanı

Yukarıda anlattığımız özelliklere sahip olan kişilere rahatlıkla iyi bir En İyi SEO uzmanı diyebiliriz.

Diğer Web Sitemizi Ziyaret Etmek İster misiniz ? Websehri.com

 


Aklınıza takılan bir şeyler mi var? burayı tıklayınız

Ajans: +90 532 328 41 11

© 2019 Web Şehri Seo Ajansı