Makaleler

Seo Nedir, Nasıl Yapılır

Yazar Mayıs 21, 2020Yorum Yok

Seo – Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization)

SEO, arama motorlarından trafik ve yeni müşteriler edinmek için yapılan yeni ve kalıcı bir reklam modelidir. Arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve uygunluk çalışmaları ile hedef anahtar kelimelerde yükselmeniz sağlanmaktadır. Tüm bu kapsamda yapılan çalışmalara SEO (arama motoru optimizasyonu) denir.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO çalışmaları kendi içinde bir çok alt kategoriye ayrılmaktadır ve ciddi zaman, emek gerektiren bir çalışma modelidir. SEO’yu iki ana başlıkta incelemek gerekir; Site içi SEO optimizasyon ve Site dışı SEO optimizasyon başlıkları altında detaylandıralım.

(On Page) Site içi SEO Optimizasyon

Site içi optimizasyon çalışmaları sitedeki kod hataları, içerik ve kullanılan görselleri kısaca arama motorlarına uyumlu hale getirilip düzenlenmesidir.Yapılan tüm düzenlemeler Google botlarının site içeriğinizi düzgün bir şekilde okuyarak indexlemesini ve anlamdırıp puanlayarak hedef kelimelerde listelenmenizi sağlar. Tabi site içi düzenlemeler sıralama için yeterli bir faktör olmamakla birlikte SEO çalışmaları için yapılan ilk adım diyebiliriz.

(Of Page) Site dışı SEO Optimizasyon

Site dışı optimizasyon, sitenizde oluşturmuş olduğunuz faydalı içerik veya ürünlerinizi haber, blog veya sosyal medya sitelerinde doğal yollarla paylaşılmasını sağlayan bir çalışmadır. Sitenize sürekli ve doğal paylaşımlarla gelen referans linkler Google algoritmasında sıralama faktörlerinde rol oynamaktadır, tabi tek başına backlink toplamak SEO çalışması yaptığınız anlamına gelmemektedir. Kritellere uygun, kaliteli ve özgün referans linkler elde etmek çok önemlidir. Bu çalışmalara kısaca site dışı SEO çalışması diyebiliriz.

Seo Paketleri

Seo Fiyatları

Backlink Paketleri

Hit Paketleri

Özel olarak Seo fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da Seo teklif formumuzu kullanarak gerekli bilgileri doldurup bize gönderin bu sayede size Seo teklifi gönderebiliriz.

Seo Teklif Formu

Aklınıza takılan bir şeyler mi var? burayı tıklayınız

Ajans: +90 553 470 8127
Ajans: +90 216 309 6042

© 2019 Web Şehri Seo Ajansı